Neden Üye Olmalısınız?

SİTAP Türkiye’de afet risklerinin azaltılması ve afete müdahale alanında çalışan ve çalışma potansiyeli olan bir çok farklı kuruluşun bir araya gelmesiyle oluşan bir platform.

İnsani yardım, arama kurtarma, kadın, çevre, çocuk, sağlık, gençlik, engelliler gibi farklı konularda çalışan sivil toplum kuruluşları ile odalar, birlikler, üniversiteler, sendikalar, özel sektör temsilcileri  ve bireyler SİTAP üyeleri arasında bulunuyor.

SİTAP üyelerine kendi alanında çalışan diğer kuruluşlardan oluşan geniş bir iletişim ağına katılma fırsatı sağlıyor.

 

KENDİ AĞINIZI OLUŞTURUN!

SİTAP’a üye olarak afet yönetimi alanında çalışan tüm üye kurumlarla tek bir ağ üzerinde iletişimde olabilirsiniz

SİTAP tarafından kurulan online forumlar ve gruplarda diğer kurumlarla sürekli iletişim halinde olabilir, projelerinizi, deneyimlerinizi paylaşabilir, ortaklılar kurabilirsiniz.

Etkinliklerinizi SİTAP’ın takvimine kaydederek diğer üyelere duyurabilirsiniz.

 

YÖN VERİN!

SİTAP tarafından oluşturulan “Çalışma Grupları”na katılabilir, afet yönetimi alanında çalışan diğer kuruluşlarla birlikte politika önerileri ve eylem planlarının hazırlanmasında yer alabilirsiniz.

Yeni çalışma grupları kurabilir, önemli gördüğünüz konuları gündeme getirerek paylaşabilirsiniz.

 

GÜNCEL KALIN!

SİTAP tarafından üyelerine gönderilen duyurular ve raporlarla güncel gelişmeleri takip edebilirsiniz.

SİTAP e-bültenleri ile etkinlikler, projeler ve sektördeki yeniklerden haberdar olabilirsiniz.

Sosyal medyadan SİTAP’ı takip ederek güncel haberlere ulaşabilir, duyurularınızı SİTAP’la paylaşarak diğer üyelere ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

 

KAPASİTENİZİ GELİŞTİRİN!

SİTAP tarafından üye kurumlara sağlanan eğitimler ve seminerlere katılarak, eğitim konularının seçilmesinde söz sahibi olabilirsiniz.

SİTAP’ın online kütüphanesinden yararlanarak afete hazırlık, insani yardım standartları, kaynak geliştirme, iyi uygulamalar gibi farklı başlıklar altında toplanan güncel yayınlardan ve en yeni raporlardan faydalanabilirsiniz.

Üyelik başvurusunda bulunan kişi ve kuruluşlar “SİTAP Çalışma Usülleri Belgesini” kabul etmiş sayılırlar ve herhangi bir şekilde orada belirtilen usul ve ilkelere aykırı davranmaları halinde üyelikleri SİTAP Yürütme Kurulu tarafından düşürülmesi için yeterlidir.

BİREYSEL ÜYELİK İÇİN…

KURUMSAL ÜYELİK İÇİN…