İnsani Yardım İlkeleri Perspektifinde Türkiye’de Afet Risklerinin Azaltılması ve Müdahale Çalışmaları
Oca
13
evren emek
Ek Dökümanİnsani Yardım İlkeleri Perspektifinde Türkiye’de Afet Risklerinin Azaltılması ve Müdahale Çalışmaları
Duyurular
0
afetmudahalesemineri_SON

Sivil Toplum Afet Platformu (SİTAP), Kadıköy Belediyesi işbirliği ile afet risklerinin azaltılması ve afetlere hazırlık konusunda farkındalığı yaygınşatırmak amacıyla “İnsani Yardım İlkeleri Perspektifinde Türkiye’de Afet Risklerinin Azaltılması ve Müdahale Çalışmaları” başlıklı bir seminer düzenledi.

Kozyatağı Kültür Merkezi Konferans Salonu’nda 25 Kasım 2014 tarihinde gerçekleşen seminer toplamda 100’e yakın sayıda kişinin katılımıyla gerçekleşti. Sunumlar, SİTAP Kurucu Yönetim Kurulu üyesi Zeynep Türkmen Sanduvaç, Hayata Destek Derneği’nden Burcu Kuğu, Mavi Kalem Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nden Filiz Ayla, SİTAP Kurucu Yönetim Kurulu üyesi ve Mahalle Afet Gönüllüleri MAG Vakfı Genel Müdürü Elvan Cantekin, Kadıköy Belediyesi Sosyal Medya Koordinatörü Ulaş Yılmaz tarafından yapıldı.

Kadıköy Belediyesi adına açılış konuşmasını yapan Başkan Aykut Kutluoğlu kamunun afetlere hazırlıksız olduğunu ve önlem alma girişimlerinin de kağıt üzerinde kaldığını belirtirken kamu-STK işbirliğinin önceliklendirilmesi gerekliliğinin altını çizdi. SİTAP adına açılış konuşmasını yapan SİTAP Program Koordinatörü Gonca Girit Mcdaniel platformun temel hedeflerini tanımlayarak, yerel yönetimler-STKlar arası bilgi paylaşımı ve işbirliğinin önemini vurguladı. Yazının devamını okumak için linkte bulunan raporu indirebilirsiniz.

 

Dökümanı indirin.


CSDP
Araç çubuğuna atla