Afet ve Acil Durumlarda Mahpuslar Çalışma Grubu | Çalışma Grupları Forumları | Forum

Avatar

Üye olmak isteyebilirsiniz
guest

sp_LogInOut Oturum Aç sp_Registration Kayıt ol

Kayıt ol | Parolanızı mı kaybettiniz?
Gelişmiş Arama

— Forum Kapsamı —
— Match —

— Forum Seçenekleri —

Aramalar için kelime uzunluğu en az 4 karakter - aramalar için kelime uzunluğu en çok 84 karakter

sp_Feed Başlık RSS'i sp_TopicIcon
Afet ve Acil Durumlarda Mahpuslar Çalışma Grubu
3 Şubat 2015
14:19
Avatar
evren emek
Yönetici
İleti Sayısı: 7
Üyelik Tarihi:
23 Temmuz 2014
sp_UserOfflineSmall Çevrimdışı

Afet ve Acil Durumlarda Mahpuslar Çalışma Grubu'na Hoşgeldiniz. Bu foruma katılabilmek için öncelikle SİTAP'a bireysel ya da kurumsal üye olmalısınız.

Mahpusların acil durumlar ve afetlerde görebilecekleri zararların belirlenebilmesi ve önlemlerin alınabilmesi için öncelikle bu gruba yönelik önyargıların kırılması, kuruluşlar arasında bilgi paylaşımı yapılması ve resmi kurumların afete yönelik söylemlerinin mahsupları da içermesi gerekmektedir. Mahpuslar içinde özel ihtiyaç sahibi gruplar; engelliler, çocuklar, yaşlılar, LGBT, yabancılar üzerine yönelik çalışmalar yapılmalıdır. Afet ve acil durumlarda hapishaneler konusu anneleriyle yaşayan bebekler özelinde de gündeme alınmalıdır. Bu nedenle öncelikle bir algı çalışması yapılmalıdır. Hapishane binalarının da afetlere karsi dirençli hale getirilmesi gerekli calismanin yapilamasi ilgili kamu kuruluslarindan talep edilebilir. Ek olarak, hapishane binalarinda afet ve acil durum hazilik plani yapilmasi da bu kapsamda dile getirrilebilir.

16 Haziran 2015
13:28
Avatar
evren emek
Yönetici
İleti Sayısı: 7
Üyelik Tarihi:
23 Temmuz 2014
sp_UserOfflineSmall Çevrimdışı

Merhaba,

Afet ve acil durumlarda mahpuslar çalışma grubu olarak 23 Haziran'da Ümraniye E-Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu ve Ümraniye Çocuk Eğitimevi'ne afet ve acil durum planının hazırlanması için bir ön ziyaret düzenleyeceğiz. Ziyaret sabah 09:30'da Ümraniye Çocuk Eğitimevi ile başlayacak, öğlen 13:15'te E-Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu ziyareti ile devam edecek.

Bu calisma grubu cercevesinde, cezaevleri ile ilgili Afet ve Acil Durum Planı hazirlamak için destek vermek isteyen afet ve acil durum planı hazırlama deneyimi olan kuruluş temsilcileri ve bu konuda aktif katkı sağlamak isteyen STK temsilcilerini 23 Haziran'da çalışma grubu ziyaretine davet ediyoruz.

Katılımınızı info@sitap.org adresine veya 0 216 336 22 62 nolu telefondan SİTAP sekretaryasına bildirebilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz.

9 Temmuz 2015
15:21
Avatar
zaferkirac
New Member
Bireysel Üyeler
İleti Sayısı: 2
Üyelik Tarihi:
9 Temmuz 2015
sp_UserOfflineSmall Çevrimdışı

merhaba, nihayet forumları kullanabileceğim.Smile

9 Temmuz 2015
15:23
Avatar
zaferkirac
New Member
Bireysel Üyeler
İleti Sayısı: 2
Üyelik Tarihi:
9 Temmuz 2015
sp_UserOfflineSmall Çevrimdışı

Ümraniye E tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu ve Çocuk Eğitimevi ziyaretleriyle ilgili bilgiler hazırlıyorum ,bir kaç gün içinde paylaşacağım.

13 Temmuz 2015
18:40
Avatar
Hayata Destek Derneği / Support To Life
Moderatör
Bireysel Üyeler

Kurumsal Üyeler
İleti Sayısı: 1
Üyelik Tarihi:
4 Ağustos 2014
sp_UserOfflineSmall Çevrimdışı

Afet ve Acil Durumlarda Mahpuslar Çalışma Grubu, cezaevlerinde pilot bir afet ve acil durum planı yapılması konusunu gündeme getirmiş ve bu maksatla SİTAP sekreteryası olarak Ümraniye E-Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu ve Ümraniye Çocuk Eğitimevi'ne bir ön ziyaret düzenlemek amacıyla resmi yazışmalarda bulunmuştuk. Görüşme talebimize olumlu yanıt geldi ve ziyaret Ceza İnfaz Sisteminde Sivil Toplum Derneği (CISST), Kadınlarla Dayanışma Vakfı (KADAV), Mavi Kalem Sosyal ve Dayanışma Derneği ve SİTAP sekreteryası temsilcilerinin katılımı ile 23 Haziran'da gerçekleşti. Yaptığımız görüşmeler çok olumlu geçti. Detayları CISST temsilcisi Zafer Kıraç’a bırakıyorum ama güzel bir haberimiz var. Söz konusu cezaevlerinde hazırlayacağımız afet ve acil durum planlarının bir model olarak diğer cezaevlerinde uygulanması da söz konusu.

İyi çalışmalar

Forum Zaman Dilimi:Europe/Istanbul

En Çok Çevrimiçi:11

Şu Anda Çevrimiçi:
1 Misafir(ler)

Şu Anda Bu Sayfayı Görüntüleyenler:
1 Misafir(ler)

En Çok İleti Gönderen Üyeler:

minikkus: 2

zaferkirac: 2

ayberk: 1

mavikalem zeynep: 1

Üye İstatistikleri:

Guest Posters: 0

Members: 269

Moderators: 35

Admins: 3

Forum İstatistikleri:

Gruplar:1

Forumlar:1

Başlıklar:3

İletiler:11

En Yeni Üyeler:

Domnisa, otetz, Yagmuraykul, Auridorasom, Allenekam, SidneyGuess, kwekuaman, kubra, elifdere, Maricelasom

Moderatörler:Hayata Destek Derneği / Support To Life: 1, Turkiye Kurumsal Sosyal Sorumluluk Dernegi: 0, MaviKalem: 0, TOCEVC: 0, KADAV: 0, SIM: 0, TPD: 0, cocuklayasam: 0, CISST: 0, mag vakfi: 3, CYDD: 0, Toplumsal Afet Platformu: 0, GBtider: 0, pdder: 0, arc: 0, Kimse Yok Mu: 0, AYM: 0, FOCA FORUM: 0, MASED: 0, pinar: 0, veysi: 0, BED: 0, Istanbul Politikalar Merkezi: 0, Kiron Open Higher Education: 0, MayaVakfi: 0, ins4nd3r: 0, masiva: 0, Nirengi: 0, Anasalsheikh: 0, Syrian_Forum: 0, Bousla: 0, Omran: 0, Fener: 0, omran_: 0, RUSAG: 0

Yöneticiler:sitap: 12, evren emek: 7, didem: 0