Haz
10
evren emek
SAHANA Afet Yönetim Yazılımı Tanıtım Toplantısı
0
Harita Bulunamadı

Date/Time
Date(s) - 10/06/2015
All Day

Categories


Türkiye afet alanında aktif olarak çalışan sivil toplum kuruluşlarının arasında iletişimin ve işbirliğinin geliştirilmesi Sivil Toplum Afet Platformu’un (SİTAP) birincil hedeflerinden bir tanesidir.

Bu doğrultuda afet yönetiminde dünyada yaygın olarak kullanılan ve açık platform olarak son derece esnek bir yazılım olan SAHANA/Eden Afet Yönetim Yazılımını ülkemizde de STK’ların ve diğer ilgili kurumların kullanımına sunmak üzere bir süredir çalışmaktayız. Sahana/Eden – Hızlı İnsani Müdahale için Acil Durum Geliştirme Ortamı, afet ve acil durum alanında çalışan kurumların her boyutta afet müdahalesi için hazırlık, planlama ve yönetim aşamalarında kullanabilecekleri önemli bir araçtır. (Detaylı bilgi için bkz. )

Geçtiğimiz Şubat ayı içerisinde bir dizi toplantı/eğitim faaliyeti ile 22 değişik kurumdan gelen 37 katılımcıya Sahana/Eden yazılımı tanıtılmıştı. Birçok modülü şu anda Türkçeye çevrilmiş olan SAHANA programının Türkiye’ye adaptasyonu çalışmaları devam ederken sizlere bu programın içeriği ve kullanımı hakkında daha detaylı bilgi vermek istiyoruz.

Bu amaçla 10 Haziran 2015 tarihinde İstanbul’da bir kullanıcı tanıtım toplantısı düzenliyoruz. Aşağıda detayları verilen ve değişik profillerdeki çalışanlarınız/gönüllülerinizin katılabileceği etkinliğimize katılımınızı bekliyoruz.

Kayıt için (555) 825 57 88 Nolu numaradan Mehmet Tirgil veya (212) 296 54 90 Sencer Bediz ile temasa geçebilirsiniz.

Detaylı Program İçin Tıklayınız.