BM İnsani Yardım Zirvesi Ulusal İstişare Toplantısı
Haz
10
evren emek
no file
BM İnsani Yardım Zirvesi Ulusal İstişare Toplantısı
Duyurular
0

Birleşmiş Milletler İnsani Yardım Koordinasyon Ofisi (OCHA), Sivil Toplum Afet Platformu (SİTAP), Hayata Destek Derneği, İHH İnsani Yardım Vakfı, Uluslararası Mavi Hilal İnsani Yardım ve Kalkınma Vakfı, Mahalle Afet Gönüllüleri Vakfı, Mavi Kalem Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği ve Yeryüzü Doktorları Derneği ortaklığıyla 11 Haziran 2015 tarihinde düzenlenecek.

İnsani Yardım Zirvesi, Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Ban Ki-moon’un afetlerden ve çatışmalardan etkilenen milyonlarca insanın ihtiyaçlarını daha iyi karşılayabilmek için küresel toplumu bir araya getirme girişimiyle oluştu. 2016 yılı Mayıs ayında İstanbul’da gerçekleşecek olan İnsani Yardım Zirvesi’ne küresel katılımı sağlamak amacıyla dünyanın farklı bölgelerinde insani yardım alanında faaliyet gösteren tüm aktörleri içeren bölgesel ve ulusal toplantılar düzenleniyor. Zirveye hazırlık niteliğinde olan toplantılardan Türkiye’nin de dahil olduğu Güney ve Orta Asya Bölgesel İstişare Toplantısı 27-29 Temmuz tarihlerinde Tacikistan’ın Duşanbe şehrinde gerçekleşecek. 16 ülkenin buluşacağı bölgesel toplantı öncesinde ülkemizde insani yardım ve risk azaltma alanında çalışan sivil toplum kuruluşlarının bir araya geleceği “Türkiye Ulusal İstişare Toplantısı” 11 Haziran 2015 tarihinde İstanbul’da gerçekleşecek.

Daha verimli ve farklı bir insani yardım sistemi oluşturmak için önemli bir fırsat olan Türkiye Ulusal STK İstişare Toplantısının, İnsani Yardım Zirvesi’nin kapsayıcı olma amacına katkıda bulunacağına inanıyoruz. Burada çözümleri, beklentileri, taahhütleri ve pilot girişimleri tartışacağımız ve ortaya çıkaracağımız bulgular, önce Güney ve Orta Asya Bölge Toplantısı, sonra diğer bölge toplantılarının sonuçlarıyla birleşerek, İstanbul’da düzenlenecek olan Zirvenin gündemini şekillendirecek.

Calisma_Gruplari_Temalari         Toplanti_ProgramıCSDP
Araç çubuğuna atla